OFERTA DLA SZKÓŁ

Dobre miejsce w sercu miasta

Przedszkola, Szkoły podstawowe, Licea… 

„Park nauki i zabawy” LUDKOLAND przy ul. Wróblewskiego 9 we Wrocławiu, to w naszym przekonaniu pod wieloma względami niepowtarzalne miejsce. Zarówno ze względu na swoją lokalizację, obszar, jak i wyposażenie oraz możliwość obiektu.

Wygląda na to, że czasy kilkudniowych, wyjazdowych „zielonych szkół” mamy już za sobą. Ograniczenia czasowe i finansowe sprawiają, że warto się zastanowić nad jednym lub kilkoma dniami plenerowych dni lekcyjnych we Wrocławiu, na które dojechać można środkami komunikacji miejskiej.

OFERTA DLA SZKÓŁ

JAK MOŻNA ZORGANIZOWAĆ CZAS?

Preferowane przez nas przedmioty to: historia, wychowanie muzyczne, wychowanie fizyczne i geografia. Dzień szkolny w LUDKOLANDZIE, składa się z trzech zasadniczych segmentów: edukacji, rywalizacji sportowej i biesiady.

Pierwiastek edukacyjny, ma na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży burzliwą historią ŚLĄSKA – naszej małej ojczyzny, oraz jej walorami krajobrazowymi i zabytkowymi. Sport, czyli nietypowa plenerowa lekcja wychowania fizycznego w nietypowej rywalizacji, pomoże rozpoznać lepiej ogólną kondycję uczniów i ich charaktery.  Podobną funkcję pełni biesiada przy ognisku. Zachęca do ujawniania talentów poszczególnych osób, rozwija indywidualnie i integruje grupę.

Oczywiście wszystkie elementy, składające się na ten szczególny dzień w naszej szkole (przedszkolu), przenikają się ze sobą. Elementem biesiady mogą być np. tematyczne piosenki czy gawęda historyczna.

ORGANIZACJA IMPREZ
NAWIGACJA