PARK MINIATUR

Dobre miejsce w sercu miasta

ZOBACZ NA WŁASNE OCZY

Doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu dla dzieci i młodzieży. Usytuowany tuż za ZOO nasz park składa się z dziewięciu misternie wykonanych obiektów w skali 1/25.

Podziwiać możemy na miejscu m.in. miniatury sejmu Rzeczpospolitej, zabytkowego dworca głównego we Wrocławiu jak i swoistych pereł architektury takich jak sobór w Hajnówce czy pałac Marianny Orańskiej w Kamieniu Ząbkowickim.

Plac zabaw dla dzieci wyposażony w gry i zabawy zręcznościowe stanowi integralną część naszego ośrodka. Chcielibyśmy aby odwiedzającym nasz obiekt gościom hasło: nauka, sport, zabawa kojarzyło się z atrakcyjnie spędzonym czasem na naszym terenie.

Ceny biletów: 10zł ulgowy – dzieci i młodzież , 15 zł normalny , 8 zł zbiorowy – 4 osoby i więcej .

Czynne od 10:00 do 17:00 .

1

Sobór Świętej Trójcy w Hajnówce

Świątynię zbudowano w latach 1981-1983 według projektu Aleksandra Grygorowicza. Jest to dwukondygnacyjna budowla, zdolna pomieścić ponad 5000 wiernych, co czyni ją jedna z największych w kraju.
Bryła budynku jest bardzo nieregularna, co czyni ją niezmiernie ciekawą architektonicznie. Wnętrze zdobią ikony i polichromie autorstwa greckiego artysty Dymitriosa Andonopulosa. Każdego roku odbywają się tu koncerty muzyki cerkiewnej.

2

Latarnia Morska w Kołobrzegu

Historia latarni morskiej sięga XVII wieku. Latarnia była wielokrotnie przebudowywana, a w 1945 roku została wysadzona przez niemieckich saperów, podczas walk o Kołobrzeg.
Odbudowana latarnia morska ma 26 metrów wysokości, a jej zasięg to 29,6 km. Światło latarni emitowane jest przez dwadzieścia 200-watowych żarówek, które wspólnie wykonują dwa obroty na minutę. Do dziś latarnia w Kołobrzegu pełni funkcję nawigacyjną.

3

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim

Neogotycki pałac z Kamieńca pochodzi z XIX wieku. Fundatorką pałacu była Marianna Orańska, żona króla Prus Alberta von Hohenzollern. Pałac jest ostatnim i najokazalszym dziełem Karola Schinkla posiada cztery kondygnacje, imponujący kompleks parkowo-ogrodowy, nowoczesną pompę wody, własną gazownię, a nawet windę. Stylizowany na zamek, jak na swoje czasy był bardzo śmiały architektonicznie. Inwestycja kosztowała równowartość trzech ton złota.

4

Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich

Niewiele osób wie, że na Dolnym Śląsku mamy własną Krzywą Wieżę. 7okm od Wrocławia, w Ząbkowicach Śląskich, znajduje się odchylona od pionu o ponad 2 metry budowla. Najprawdopodobniej przyczyną odchylenia były wstrząsy tektoniczne, ale legenda głosi, że wieża mogła zostać od początku wybudowana krzywo. Średniowieczna budowla ma 34 metry wysokości, a jej mury są grube na ponad 4 metry. Jedna z wersji mówi, że wieża Ząbkowicach jest pozostałością dawnego zamku, pochodzącego jeszcze sprzed lokacji miasta. Dziś wieża stanowi punkt widokowy, a jej pochylenie stale się pogłębia.

5

Schronisko PTTK „Szwajcarka” w Karpnikach

Drewniany budynek w stylu tyrolskim, został wzniesiony w 1823 roku na polecenie Wilhelma von Hohenzollern, i na początku pełnił funkcje domku myśliwskiego. Jest usytuowany na południowo-wschodnim stoku Krzyżnej Góry (654 m n.p.m), na terenie obecnego Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Zbiega się tu aż pięć szlaków turystycznych, z tego powodu już w drugiej połowie XIX wieku urządzono tu gospodę. Po II wojnie światowej budynek zaczął pełnić rolę schroniska turystycznego dziś jest niezmiernie popularny.

ORGANIZACJA IMPREZ
NAWIGACJA